ВІД РЕДАКЦІЇ
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
РЕДАКЦІЙНА ЕТИКА
КОНТАКТИ
ПОШУК
РОЗШИРЕНИЙ ПОШУК
ПОТОЧНИЙ НОМЕР
АРХІВ НОМЕРІВ
ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ
РЕЦЕНЗУВАННЯ СТАТЕЙ
РОЗГЛЯД СТАТЕЙ
ЗРАЗКИ
ПІДПИСКА
НАШІ АВТОРИ
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ СТАТЕЙ
Текст статті подається в електронному та роздрукованому вигляді.
Вимоги до електронного файла: файл має бути створений у редакторі Word і збережений у форматі *.doc, *.docх або *.rtf; файл має бути названий прізвищем автора статті. Ім'я файла набирається латинським шрифтом (наприклад, Butko.doc; Butko.rtf).
Роздрукований та електронний варіанти повинні бути ідентичними. Текст статті повинен бути ретельно відредагований та перевірений автором і завірений його підписом. За помилки в поданих матеріалах відповідає автор статті.
Формат тексту. Мінімальний розмір статті – 10 тис. друкованих знаків без пробілів (min 0,25 авт. арк. за вимогами МОНУ, рисунки, табл. враховуються), максимальний – 40 тис. знаків (1 авт. арк.). Текст набирається з інтервалом 1,5; шрифт Times New Roman, 14 пт. Поля – стандартні. Правила при наборі текстів:
- Текст вирівнюється по ширині;
- Не допускається заміна тире знаком дефіса і навпаки;
- Сторінки не нумеруються;
- Абзацний відступ – 1 см, не допускається створення абзацу клавішою Tab і знаків пропуску;
- Виділення фрагмента тексту можливе напівжирним шрифтом та курсивом (підкреслення не допускається);
- Бібліографічні посилання друкуються у квадратних дужках. Перша цифра – номер джерела в списку літератури, друга – номер сторінки. Номер джерела і номер сторінки розділяються двокрапкою. Для зазначення діапазону сторінок використовується знак тире без пропусків ліворуч і праворуч від тире. Номери сторінок, що відносяться до одного джерела, розділяються комою. Номери джерел розділяються крапкою з комою. Наприклад: [4:25], [4:25–27], [4:25; 7:32–33; 12:16, 25], [4; 7; 12].
Графічні матеріали. До статті можна включати графічні матеріали – рисунки (надавати окремими файлами), таблиці та ін. Всі нетекстові об'єкти мають бути побудовані із застосуванням засобів Microsoft Word (Microsoft Excel Chart, Microsoft Equation), фотоілюстрації приймаються у форматі jpg, tif, cdr ч/б або кольорові – немає значення. Таблиці мають бути пронумеровані, кожна повинна мати назву. Всі рисунки та графіки мають бути пронумеровані та мати назву й надаватись додатково окремо від статті.
Структурні елементи:
- УДК. Друкується ліворуч звичайним шрифтом;
- Прізвище та ініціали. Друкуються ліворуч звичайним шрифтом;
- Назва закладу, де працює автор. Друкується ліворуч звичайним шрифтом;
- Назва статті. Друкується ліворуч звичайним шрифтом. Не слід робити всі букви великими;
- Анотації та ключові слова (обсяг 900 знаків для анотації українською, 900 знаків для анотації російською та 5000 знаків для анотації англійською. Після кожної анотації відповідними мовами подаються 5-6 ключових слів до статті). Текст анотації друкується звичайним шрифтом через один інтервал. Перед кожною анотацією наводиться прізвище та ініціали автора та назва статті українською, російською та англійською мовами відповідно.
Анотації англійською додаються окремо на аркуші і також, як рецензія повинні бути завірені печаткою установи, де працює автор, або печаткою фірми, яка перекладала текст". Анотації англійською відображають основний зміст статті та результати дослідження і повинні мати обсяг 5000 знаків без пробілів.
Зразок анотації англійською:
Background. In recent years, there has been an increasing interest in...
Objectives. The objectives of this study are to determine | to prove...
Methods. So far this method was been applied to...
Results. The results of the research support the idea that...
Conclusions. The present results are significant in... | We conclude...
Зміст статті. Відповідно до постанови від 15.01.2003 р. № 7-05/1 стаття має містити наступні елементи (виділяються жирним шрифтом):
- постановка проблеми у загальному вигляді та її зв'язок із важливими науковими чи практичними завданнями;
- аналіз останніх досліджень і публікацій, в яких започатковано розв'язання даної проблеми і на які спирається автор, виділення невирішених раніше частин загальної проблеми, котрим присвячена означена стаття;
- формулювання цілей статті (постановка завдання);
- виклад основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів;
- висновки з даного дослідження і перспективи подальших розвідок у даному напрямку.
Оформлення літератури. Заголовок «Література» пишеться звичайним шрифтом. Використані джерела друкуються за абеткою і пронумеровані. Оформлення бібліографії згідно з «Бюлетенем ВАК України» № 3, 2008 р. Всі цитати мають бути підкріплені посиланнями на джерела. Посилання на підручники та науково-популярну літературу є небажаними. Посилання на власні публікації допускаються лише в разі нагальної потреби. Якщо в огляді літератури або далі по тексту є посилання на прізвище вченого – його публікація має бути у загальному списку літератури після статті. Вторинне цитування не дозволяється. Після звичайного списку літератури подається транскрибований список літератури.